نرم افزار کنترل هوشمند گلخانه

به منظور کنترل هوشمند گلخانه (تنظیم دما، رطوبت، نور، آبیاری و دی اکسید کربن) هوشمند سازی گلخانه و کاهش مصرف منابع و افزایش کیفیت و بهره وری، تمامی تجهیزات از جمله فن و پد، بخاری، پرده ذخیره انرژی، مه پاش، فن های چرخشی، دریچه ها، سیستم آبیاری و … باید تحت کنترل یک سیستم واحد مدیریت شوند. سیستم کنترل هوشمند ساتراپ این امکان را برای شما فراهم می کند.

سیستم هوشمندسازی گلخانه دارای اجزای متفاوت است، از جمله سنسورهای گلخانه ، باکس هاس کنترل کننده مربوط به تجهیزات (اسلیو) و باکس مرکزی (مستر) گلخانه. یک ایستگاه هواشناسی گلخانه در بیرون از گلخانه قرار دارد که شامل سنسورهای لوکس نور، شدت وزش باد، جهت باد، بارش باران و دما است و سنسورهای داخل گلخانه وظیفه ثبت دما و رطوبت درون گلخانه را دارند. با دریافت اطلاعات مربوطه توسط سنسورها، سیستم به تجهیزات دستورات لازم را برای تنظیم شرایط اقلیمی گلخانه می دهد.

سیستم و نرم افزار هوشمند سازی گلخانه

سیستم هوشمند گلخانه ،‌‌ محصول جدید ساتراپ با نام Vira دارای پروتکل (استاندارد ارتباطی) RS485 و پردازنده ARM CORTEX-M3 است.

(سیستم Vira یک گلخانه یک هکتاری با دو محیط مجزا)

سیستم کنترل هوشمند گلخانه

نمونه ای از برد پردازشگرهای Vira (تولید شده بر اساس Surface Mount technology)

 برد سیستم کنترل هوشمند گلخانه

ویژگی های سیستم جدید

دارای نرم افزار جدید با قابلیت های به روز و فراوان

بی نیاز به کامپیوتر

خود سیستم نیز قابلیت اتصال مستقیم به اینترنت دارد

بی نیاز به کابل و کابل کشی و نصب

سیستم در کارخانه مونتاژ شده و فرمان تمام تجهیزات در پایین تابلو آماده به استفاده است

دارای LCD تاچ 10 اینچی

مزیت بردهای جدید سیستم هوشمند گلخانه

بردهای سیستم کنترل هوشمند گلخانه جدید، SMD هستند که در مقایسه با بردهای قدیمی دارای مزیت های بسیار هستند. این روش تولید بردهای مدار الکترونیکی مبتنی بر فناوری SMD است که به صورت گسترده جایگزین فناوری (THT (Through Hole Technology شده است. SMD امکان نصب قطعات بر هر دو روی برد را فراهم می کند. رایج ترین مثال مربوط به این تکنولوژی، تلفن های همراه هوشمند است. گوشی های هوشمند اجزایی دارند که باید به صورت کاملا فشرده در یک جعبه باریک جمع شوند و فناوری THT این توانایی را ندارد.

همچنین، THT فضای زیادی در پشت برد و درون جعبه اشغال می­کند، زیرا با اتصال و لحیم­کاری پایه­ (پین)­های قطعات به برد، در پشت برد نقاط لحیم برجسته شکل می­گیرند. اجزای SMD از اجزای THT کوچک­تر هستند، زیرا یا پایه­های کوتاه­تر دارند و یا بدون پایه هستند و نفوذ آنها به برد آسان­تر صورت می­گیرد.

سیستم کنترل هوشمند گلخانه
N

از جمله مزیت های SMD می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اجزای کوچک تر

  • چگالی بیشتر اعضا در برد (تعداد اعضا در هر سطح واحد) و تعداد زیاد ارتباطات و لینک ها برای هر جزء

  • مونتاژ اتوماتیک سریع­تر

  • اجزاء می­توانند بر هر دو روی بردها سوار شوند

  • رسانایی و سرعت بیشتر انتقال اطلاعات

  • عملکرد مکانیکی بهتردر شرایط حرکت یا لرزش برد

نرم افزار سیستم هوشمند گلخانه ساتراپ

در سیستم هوشمند گلخانه ساتراپ، عملکرد تجهیزات گلخانه را هم می توان از طریق منوی کاربری کنترل کرد و هم امکان کنترل سیستم گلخانه از طریق نرم افزار تحت ویندوز سیستم هوشمند گلخانه از هر نقطه ای فراهم است.

علاوه بر این، سیستم هوشمند گلخانه را می توان سیستم را از طریق موبایل در بستر GSM  (اپلیکیشن اندروید) و با ارسال SMS پایش و کنترل کرد.

نرم افزار هوشمند گلخانه
سیستم کنترل هوشمند گلخانه از طریق پیامک GSM
نرم افزار تحت ویندوز هوشمند سازی گلخانه
سیستم کنترل هوشمند گلخانه