چرا سیستم هوشمند گلخانه ساتراپ؟

هوشمندسازی گلخانه با سیستم کنترل هوشمند گلخانه ساتراپ

آیا میدانستید بیش از پانصد گلخانه توسط سیستم هوشمند ساتراپ در حال کار می باشند.

آیا میدانستید سیستم هوشمند گلخانه ساتراپ موفق با صادرات به کشورهای حوزه CIS شده است.

تصاویر گلخانه هوشمند با ساتراپچرا سیستم هوشمند گلخانه ؟

 

 

اولین تولیدکننده سیستم هوشمند گلخانه در ایران

 

با استفاده از برترین تکنولوژی های روز دنیا و بهره گیری از توان متخصصین داخلی، توانسته ایم از صفر تا صد سخت افزار و نرم افزار سیستم را خود تولید کنیم. تمامی شرکت های تولیدکننده سیستم هوشمند گلخانه یا از کنترل کننده های Microcontroller استفاده می کنند یا از PLC. از آنجایی که ما تکنولوژی تولید را در اختیار داریم، از میکروکنترلر تولید خود استفاده می کنیم. میکروکنترلر به نوعی، یک کامپیوتر کوچک است که بر یک مدار یک پارچه سوار شده است، به عبارت دیگر، یک کامپیوتر بر روی یک IC که شامل پردازشگر، حافظه پردازش و ورودی و خروجی برنامه پذیر است.

تقریبا تمام تجهیزات هوشمند از جمله موبایل و تبلت و … میکروکنترلر دارند.

برخی از پروژه های تجهیز شده توسط دستگاه هوشمند گلخانه ساتراپ  

تصاویر پروژه های گلخانه هوشمند توسط ساتراپ

 

 

با استفاده از برترین تکنولوژی های روز دنیا و بهره گیری از توان متخصصین داخلی، توانسته ایم از صفر تا صد سخت افزار و نرم افزار سیستم را خود تولید کنیم. تمامی شرکت های تولیدکننده سیستم هوشمند گلخانه یا از کنترل کننده های Microcontroller استفاده می کنند یا از PLC. از آنجایی که ما تکنولوژی تولید را در اختیار داریم، از میکروکنترلر تولید خود استفاده می کنیم. میکروکنترلر به نوعی، یک کامپیوتر کوچک است که بر یک مدار یک پارچه سوار شده است، به عبارت دیگر، یک کامپیوتر بر روی یک IC که شامل پردازشگر، حافظه پردازش و ورودی و خروجی برنامه پذیر است. تقریبا تمام تجهیزات هوشمند از جمله موبایل و تبلت و … میکروکنترلر دارند.

 

 

 

 

PLC یک کنترل کننده قابل برنامه نویسی است که داده های ورودی را دریافت کرده و بر اساس برنامه ای که از پیش به آن داده شده، به ما خروجی می دهد. به عبارت دیگر، PLC یک میکروکنترلر از پیش ساخته شده و آماده است که تنها نیاز به برنامه نویسی و کار نرم افزاری دارد. در مواردی که طراحی و تولید سخت افزار انحصاری به صرقه نباشد و یا شرکت توان طراحی و تولید سخت افزار و میکروکنترلر را خود نداشته باشد، از PLC استفاده می شود.

با یک تحقیق چند دقیقه ای در فضای مجازی، خواهید دید که بزرگ ترین شرکت های تولید کننده سیستم هوشمند گلخانه ، از جمله شرکت های Priva هلند، Hoogendorm هلند، Hortimax هلند، Hargus کانادا و Galcon اسرائیل همگی از میکروکنترلر انحصاری و تولید خود استفاده می کنند. علاوه بر این، لازم به ذکر است که کنترل کننده هایی که بر پایه میکروکنترلر توسط خود برند طراحی و ساخته می شوند، در زمان خدمات هزینه تعمیر و نگهداری بسیار پایین تری نسبت به کنترل کننده های PLC دارند.