سیستم کنترل گرمایش گلخانه

N

کنترل انواع سیستم های گرمایشی

 اخیرا بسیاری گلخانه ها از امکانات گرمایشی جدیدی غیر از کوره هوای گرم استفاده می کنند. در نسخه جدید نرم افزار، یونیت هیتر، گرماتاب، بویلر و پمپ شوفاژ نیز به شکل تخصصی اضافه شده است.

 

 

 

N

بویلر شوفاژ

 بویلر و پمپ شوفاژ دو قسمت اصلی شوفاژ هستند که در نسخه جدید نرم افزار ساتراپ کنترل جداگانه و تخصصی خود را دارند . در قسمت بویلر، می توان دمای کار دیگ، درجه حرارت دیگ برای خرابی مشعل و حداکثر درجه حرارت مجاز دیگ را تنظیم کرد و دمای آماده باش دیگ، دیگر گزینه جالب نرم افزار است. دمای کارکرد پمپ و درجه حرارت خرابی پمپ  و …

 

 

N

گرماتاب

 برای هر اسلیو، می توان دو گرماتاب با سنسورهای مجزا در نظر گرفت. هر کدام از این گرماتاب ها دارای عملکرد مستقل هستند.

 

 

N

یونیت هیتر

 برای یونیت هیتر، درجه حرارت برای خرابی یونیت و دو گزینه دور تند و کند برای آن قابل تنظیم است.

 

 

 

 

کوره هوای گرم

N

افزایش ایمنی

در نسخه قبل در صورت قطع ارتباط اسلیو بخاری با مستر، حالت safe mode اجرا می شد، بدین صورت که چند دقیقه بخاری فعالیت می کرد، بعد چند دقیقه خاموش می شد، در نسخه جدید، بنا به درخواست مصرف کنندگان ، در صورت قطع ارتباط اسلیو بخاری با مستر ، بخاری کلا خاموش می ماند.

 

 

N

در نسخه قبل در صورت خرابی مشعل بخاری، سیستم یک پیام به گلخانه دار می فرستاد و پس از آن بخاری کلا خاموش می شد. در این حالت، معلوم نبود که آیا مسئول مربوطه پیام را خوانده یا نه و این امکان وجود داشت که بخاری برای ساعت ها خاموش بماند. ولی در نسخه جدید، زمانی که مشکلی برای بخاری پیش بیاید، سیستم در مرحله اول به صورت خودکار بخاری را ریست می کند و اگر مشکل بخاری رفع نشد، به گلخانه دار پیام می دهد.

 

N

ادامه به کار بخاری در صورت بروز اشکال

درنسخه قبلی ، در صورت بروز اشکال برای سنسور دیگ ، بخاری از کار می افتاد و این باعث سرمازگی محصول می شد. ولی در نسخه جدید، در صورتی که سنسور قطع یا خراب شود، بخاری از کار نخواهد افتاد و هوشمندانه برای ادامه دادن راهکار تعریف شده است .