هوشمندسازی گلخانه با سیستم هوشمند اقلیم گلخانه ساتراپ

چرا هوشمندسازی گلخانه توسط سیستم هوشمندگلخانه ساتراپ انجام دهیم ؟

برای تبدیل گلخانه خود از گلخانه سنتی به گلخانه هوشمند و همچنین استفاده از تجهیزات هوشمند گلخانه ابتدا به بررسی قابلیت های سیستم هوشمندگلخانه ساتراپ می پردازیم در مقایسه سیستم های هوشمند اقلیم گلخانه یکی از مهمترین پارامترها نظرات گلخانه دارها در مورد سیستم هوشمندگلخانه میباشد .

مزایای سیستم هوشمند گلخانه 

 

1- سیستم هوشمند کنترل دمای گلخانه

کنترلر دمای گلخانه بصورت هوشمند و تمام اتوماتیک

دمای گلخانه تحت تاثیر تهویه و میزان تابش خورشید است. گلخانه ها به نحوی طراحی شده اند که گرما را از خورشید دریافت و حفظ می کنند. اگر شرایط موجود در گلخانه تغییر نکند، دمای گلخانه از زمان طلوع خورشید تا غروب مرتبا افزایش می یابد. دمای گلخانه را می توان با باز کردن دریچه های سقفی یا درهای گلخانه و روشن کردن بخاری ها یا شوفاژ کنترل کرد. در شرایطی که دما توسط دریچه ها به راحتی قابل تنظیم نباشد، می توان از فن و پد برای خنک سازی استفاده کرد. سیستم هوشمند گلخانه با توجه به میزان دمای گلخانه، تمام تجهیزات مربوط به تنظیم دما را به صورت ۲۴ ساعته کنترل می کند.

2-سیستم هوشمند کنترل رطوبت گلخانه

رطوبت گلخانه خود را بصورت هوشمند مدیریت کنید

تقریبا در تمامی اوقات، به دلیل انبوهی گیاهان درون گلخانه، رطوبت در بیشترین مقدار خود است. برگ ها به صورت طبیعی از سطح خود رطوبت آزاد می کنند. برای کنترل کردن رطوبت، می توانید دریچه های گلخانه را باز و بسته کنید و در صورتی که رطوبت خیلی بالا باشد، از فن ها استفاده کنید. از آنجایی که عمل تبخیر به صورت دائم توسط گیاهان صورت می گیرد و هوای گلخانه دائم در حرکت است، میزان رطوبت محیط گلخانه همیشه در حال تغییر است و کنترل تجهیزات مربوط به تنظیم رطوبت به صورت تمام وقت مشکل است. با کنترل دریچه ها، فن و پد و مه پاش، سیستم هوشمند گلخانه امکان پایش ۲۴ ساعته رطوبت را برای شما فراهم می کند.

3- سیستم هوشمند کنترل نور گلخانه

سیستم کنترل نور گلخانه بصورت اتوماتیک و هوشمند بدون دخالت گلخانه دار

هر نوع محصول به شدت و مدت نور مشخصی نیاز دارد، در حالی که اقلیم منطقه همیشه قادر به برآورده سازی این نیازها نیست. در واقع گلخانه دار باید گیاهان خود را متقاعد کند که در فصل دیگری هستند. این کار می تواند شامل استفاده از نور مصنوعی یا پرده ذخیره انرژی باشد. سیستم هوشمند گلخانه قادر است با توجه به تنظیماتی که شما به آن می دهید و با توجه به نوع محصول کشت شده، میزان نور دریافتی توسط گیاهان را در تمام طول شبانه روز تنظیم کند. البته، کاربرد دیگر پرده ذخیره انرژی – همان طور که از نام آن مشخص است – جلوگیری از هدررفت انرژی حاصل از گرمایش یا سرمایش گلخانه است که این کار نیز توسط سیستم هوشمند گلخانه قابل اجرا است.

قیمت سیستم هوشمند گلخانه ساتراپ مشاوره هوشمندسازی گلخانه

 

 

فواید و مزایای هوشمندسازی گلخانه

 

 

 

4- کاهش مصرف سوخت گلخانه 

با استفاده از سیستم هوشمندگلخانه ساتراپ بدلیل هوشمندسازی بخازی تفریبا 30 درصد در مصرف سوخت صرفه جویی ایجاد میکند .

5- کاهش وابستگی به نیروی انسانی در گلخانه

بدلیل بالابون ضریب اشتباه نیروی انسانی ، سیستم هوشمندگلخانه با مکانیزه کردن و هوشمندسازی گلخانه این اشکال را مرتفع می نماید .

6- قابلیت کنترل از راه دور گلخانه 

در سیستم هوشمندگلخانه ساتراپ این قابلیت وجود دارد تا شما با استفاده از گوشی موبایل و استفاده از بستر پیامک بتوانید سیستم گلخانه خود را از راه دور کنترل نمایید

 

نظرات استفاده کنندگان از سیستم هوشمند گلخانه ساتراپ

 

 

 

 

 

 

برخی از مشتریان هوشمندسازی گلخانه ساتراپ

[foogallery id=”2077″]